معرفی برندهای روغن موتور

بهترین برند روغن موتور در ایران را بشناسیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

یکی از کارها و سرویس‌های دوره‌ای رانندگان، تعویض روغن موتور است. اهمیت تعویض منظم و به‌موقع روغن موتور را می‌توان به دلیل تاثیر آن در عملکرد عالی و سلامت موتور بیان کرد. همانطور که می‌دانید، روغن موتور یکی از سیالات مهم و ضروری در خودرو است که کار آن خنک‌کاری و روان‌کاری قطعات مختلف موتور می‌باشد. در این مطلب قصد داریم به معرفی برند‌های روغن موتور و تشخیص بهترین برند روغن بپردازیم.

در بیان اهمیت کارکرد موتور در ماشین، می‌توان آن را به اهمیت کارکرد قلب در بدن انسان تشبیه کرد و لازمه اولیه کار کردن موتور، وجود روغن باکیفیت و اصل است، در نتیجه ماشین به روغن موتور مناسب و باکیفیت بالا نیاز دارد. به همین دلیل، می‌توان اهمیت انتخاب روغن موتور مناسب را درک کرد.

 

چرا برندهای روغن موتور را بشناسیم؟

همانطور که گفته شد، تاثیر روان‌کاری روغن در عملکرد ماشین بسیار بالاست، چرا که انتخاب روغن اشتباه و نامناسب، می‌تواند اثرات منفی زیاد و هزینه‌های بالایی را به همراه داشته باشد. روغن تقلبی و همچنین عدم تعویض به‌موقع روغن، می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند مصرف بالای سوخت، ایجاد آلودگی محیطی، کم شدن عمر روغن، خراب شدن زودتر فیلتر روغن، روغن سوزی، پوسیده شدن قطعات موتور و خراب شدن موتور و ایجاد لجن شود.

به همین دلیل برای پیشگیری از به وجود آمدن این گونه مشکلات و کم کردن هزینه‌های تعمیر، باید ‌برندهای شناخته شده روغن را بشناسیم تا خریدی مطمئن داشته و در نهایت عمر موتور بیشتری داشته باشیم.

 

انتخاب بهترین برند روغن

خرید روغن اصل. کجا و چگونه؟

بعضی از رانندگان در انتخاب روغن موتور مناسب خودرو خود دچار سردرگمی می‌شوند. وجود برندهای مختلف در بازار، وجود روغن‌های تقلبی از یک طرف و عدم آگاهی مردم از برندها و شرکت‌های تولیدی روغن از طرف دیگر به این سردرگمی آن‌ها دامن زده است.

حال سوال این است که کدام برند را برای خرید روغن انتخاب کنیم؟ و چه عاملی در انتخاب بهترین برند روغن موتور تاثیرگذار است؟

همانطور که می‌دانید علاوه بر برند، شاخص‌های دیگری هم باید در نظر گرفته شود؛ مانند ویسکوزیته، شاخص کیفیت. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

چه فاکتورهایی در انتخاب روغن تاثیرگذار است؟

انتخاب روغن مناسب ماشین از دو جهت باید بررسی شود: 1- انتخاب براساس برند 2- انتخاب براساس ویژگی‌ها.

انتخاب براساس ویژگی‌ها:

بهترین جواب برای یافتن روغن مناسب ماشین براساس ویژگی‌ها، مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین است. این ویژگی‌ها که شامل سطح کیفی و ویسکوزیته است براساس شرایط آب و هوایی و سال ساخت موتور ماشین تعیین شده است.

انتخاب براساس برند:

این انتخاب هم می‌تواند سلیقه‌ای باشد و هم براساس تجربه و آگاهی. انتخاب برند مطمئن و اصیل می‌تواند در طولانی مدت اثرات مفیدی داشته باشد مانند:

 • اطمینان از خرید روغن اصل
 • اطمینان از در دسترس بودن محصولات
 • اطمینان از پشتیبانی برند
 • اطمینان از آینده برند و محصولات آن

چک کردن روغن موتور

چگونه بهترین برند روغن موتور را انتخاب کنیم؟

مبحث بهترین بودن در مسائل عمومی در مواردی سلیقه‌ای و براساس خواسته افراد تغییر می‌کند. اما در مسائل تخصصی و فنی، مانند انتخاب روغن موتور باید به مقوله رعایت استانداردها توجه شود. اولین و مهم‌ترین ویژگی یک برند خوب روغن موتور، رعایت استانداردها در تولید و فروش روغن است. برندی که استانداردها را رعایت کند، قطعا موارد مهم دیگری را هم رعایت خواهد کرد.

 

ویژگی‌های بهترین برند روغن موتور:

 • رعایت و اجرای استانداردهای تعیین شده
 • اهمیت دادن به تجربه مشتری
 • قدمت و اصالت برند
 • استفاده از روغن پایه مرغوب و استاندارد
 • استفاده از ادتیوهای مرغوب
 • پشتیبانی محصولات
 • به روز بودن علم تولید محصولات
 • در دسترس بودن محصولات
 • تولید روغن مرغوب و مطمئن
 • نظارت مداوم بر کیفیت روغن
 • همگام با تکنولوژی‌های روز
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه

اگر برندی موارد گفته شده را رعایت کند یعنی مشتری خود را از دو نگرانی نجات داده است: 1-خرید روغن اصل 2- در دسترس بودن محصولات در آینده

 

انواع برندهای روغن موتور:

 • روغن موتور بهران پیشتاز
 • روغن موتور سرکان
 • روغن موتور اسپیدی نفت بهران
 • روغن موتور ایرانول
 • روغن موتور نفت پارس
 • روغن موتور پترونول
 • روغن موتور کاسترول
 • روغن موتور لیکومولی
 • روغن موتور توتال

در ادامه به طور مختصر هر یک از برندهای تولیدی روغن را معرفی می‌کنیم:

 

معرفی برند روغن موتور بهران پیشتاز:

بهران یکی از برندهای معتبر و شناخته شده در تولید روغن است.  بهران پیشتاز، از سال 1341 شروع به کار کرده است و در خرداد ماه سال 1347 اقدام به بهره برداری از پالایشگاه نفت شرکت بهران کرد.

از دیگر محصولات شرکت نفت بهران در کنار روغن موتور، می‌توان به روغن‌های صنعتی، گریس، ضدیخ، مکمل‌های سوخت، روغن‌های فرایند، پارافین وکس اشاره کرد. روغن موتور بهران پیشتاز جز روغن موتورهای خوب و باکیفیت است که به انواع روغن خودروهای بنزینی، دیزلی، ریلی، دریایی، روغن موتور گازسوز و دوگانه سوز و روغن موتور ثابت صنعتی تقسیم بندی می‌شود.

 

برند روغن بهران پیشتاز

معرفی برند روغن موتور سرکان:

روغن موتور سرکان مربوط به شرکت پادرا، زیرمجموعه گروه صنعتی سرکان است. برند سرکان در سال 1355 تاسیس شد و پس از موفقیت در تولید انواع فیلترها اقدام به تولید انواع روغن و متعلقات آن کرده است. روغن موتور سرکان یکی از روغن‌های باکیفیت است که با ادتیوهای مرغوب در دو نوع نیمه سنتتیک و سنتتیک تولید می‌شود.

روغن موتور سرکان برای انواع خودروهای بنزینی و دیزلی وجود دارد. برند سرکان شناخته شده است و گستردگی محصولات زیادی دارد مانند انواع روغن دیزلی، ضدیخ، ضدجوش، شیشه شور، اکتان بوستر، موتورشوی و غیره. حتما برای خرید روغن اصل سرکان با نمایندگی‌های این برند تماس بگیرید.

معرفی برند روغن سرکان

معرفی برند روغن موتور اسپیدی نفت سپاهان:

روغن موتور اسپیدی تولیدی شرکت نفت سپاهان است. یکی از محصولات این شرکت روانکارهای بنزینی، دیزلی و CNG است.

شرکت نفت سپاهان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان روغن و روانکار در ایران است. این شرکت در سال 1371 به بهره برداری رسید و از محصولات آن علاوه بر روغن موتور می‌توان به روغن دنده خودرو، روغن‌های صنعتی، روغن دیزل دریایی، گریس، ضدیخ و روغن‌های پایه نام برد.

معرفی برند روغن موتور ایرانول:

محصولات برند ایرانول توسط شرکت نفت ایران و در پالایشگاه‌های روغن سازی تهران، آبادان و مجتمع ظرف‌سازی و بسته بندی تولید می‌شوند. شرکت نفت ایران در آذرماه 1381 تاسیس شد.

انواع روغن موتور بنزینی، دیزلی، موتورسیکلت و گازسوز، روغن دنده دستی و اتومات، انواع روغن‌دریایی، انواع روغن صنعتی، گریس، ضد یخ و ضد جوش از محصولات این شرکت است.

معرفی برند روغن موتور پارس:

روغن موتور پارس یکی دیگر از برندهای قدیمی و شناخته شده است. شرکت نفت پارس در اول آذر ماه 1337 تاسیس شد و انواع روغن‌ها بنزینی، دیزلی، صنعتی و دنده را در کنار سایر محصولات مرتبط تولید می‌کند.

روغن های بنزینی این برند با نام‌های پارس سوپر پایا پلاس، پارس سوپر پايا، پارس پایا، پارس سي ان جي،  پارس ارس ، پارس تيزرو، پارس سوپر جم، پارس سوپر كيان ويژه، پارس دو زمانه ويژه، پارس تکرو در بازار موجود است.

بیشتر بخوانید: بهترین روغن موتور پژو ۲۰۶

معرفی برند روغن موتور پترونول:

برند پترونول فعالیت خود را در زمینه فرآورده‌های نفتی در سال 1348 شروع کرد و توانست در سال 1380 اقدام به تولید و بهره برداری به نام شرکت آذر روان‌ساز کرد.

از محصولات برند پترونول می‌توان به انواع روغن و متعلقات آن برای خودروهای سواری، خودروهای سنگین، اتوبوس، موتورسیکلت،  گروه روغن‌های دریایی، صنعتی و صنایع ریلی و لوکوموتیو اشاره کرد.  پترونول با کمک تجیهیزات و تکنولوژی‎های به روز اقدام به ساخت و تولید انواع روغن کرده است.

معرفی برند روغن موتور کاسترول:

یکی دیگر از برندهای موفق در تولید روغن، کاسترول است. روغن کاسترول از روغن‌های خارجی است که در ایران وجود دارد. شرکت کاسترول علاوه بر روغن موتور، محصولات دیگری مانند گریس، واکس، پاک کننده‌ها، سردکننده موتور و … دارد. اما روغن موتور آن محبوبیت زیادتری دارد.

از انواع روغن‌های تولیدی این برند می‎توان به روغن‌های توربین، دنده، زنجیر، ماشین‌کاری و برش‌کاری، کمپرسور هوا، هیدرولیک و گریس اشاره کرد. به دلیل وجود روغن‌های غیراصل در بازار، حتما از عاملیت‌های فروش کاسترول روغن خریداری کنید.

 معرفی برند روغن موتور کاسترول

معرفی روغن موتور لیکومولی:

برند لیکومولی برند آلمانی است که در ایران جز روغن‌های مصرفی شناخته شده است، که توسط شرکت نشت بن عرضه می‌شود. موسس این برند توانسته با فرمولی جدید ویژگی خاصی در این روغن ایجاد کند که بعد از خالی شدن روغن، خودرو بتواند بدون اینکه آسیبی به موتور وارد کند تا کیلومترها حرکت کند.

از دیگر محصولات این برند می‌توان روغن های هیدرولیک، دنده، صنعتی، سیالات خنک کننده و انواع ادتیوها را نام برد.

 

معرفی برند روغن موتور لیکومولی

معرفی برند روغن موتور توتال:

برند توتال یکی از برندهای آشنا در این صنعت می‌باشد برند توتال یک برند فرانسوی است که از بزرگ‌ترین برندها در اروپا به شمار می‌آید. احتمالا اگر به مسابقات اتومبیل رانی علاقه داشته باشید اسم توتال را شنیده‌اید. توتال یکی از اسپانسرهای همیشگی مسابقات فرمول یک است. توتال دارای روغن‌های صنعتی، روغن بنزینی، گریس و … است.

بیشتر بخوانید: آدرس نمایندگی قطعات خودرو در تهران

                    آدرس نمایندگی قطعات خودرو در شهرستان

جمع بندی:

همانطور که می‌دانید، در بازار تعداد زیادی روغن موتورهای مختلفی اعم از ایرانی و خارجی وجود دارند.  با توجه به معرفی برندهای روغن موتور گفته شده در بالا، بعد از انتخاب برند مناسب و موردعلاقه خود، برای پیشگیری از خرید روغن تقلبی، پیشنهاد می‌شود همیشه روغن‎های خودرو خود را از سایت‌های فروشگاهی برندها یا سایت‌های فروش آنلاین معتبر، نمایندگی برندها و یا به طور مستقیم و حضوری از دفتر فروش برند مربوطه خریداری کنید.

سرکان پخش با دریافت سفارش و ارسال محصولات شرکت فیلتر سرکان در تامین کالاهای موردنیاز مشتریان خود نقش مهمی دارد. می‌توانید برای سفارش عمده روغن موتور به صفحه تماس با سرکان پخش مراجعه کنید.

اگر قصد دارید یکی از اعضای خانواده سرکان پخش باشید، می‌توانید برای پذیرش نمایندگی اقدام کنید.

 

بیشتر بخوانید: اهمیت حضور شرکت پخش قطعات خودرو در بازار

1 دیدگاه
 1. من از روغن بهران استفاده کردم توی ماشین قبلی اما خیلی خوب نبود و موتور ماشین بعد یه مدت به صدا در اومد. عوض کردم و سرکان میریزم، الان کاملا راضی ام

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سبد خرید