شرکت توزیع

سرکان پخش ایرانیان، اولین شرکت توزیع و پخش قطعات خودرو در ایران

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

قطعا هر چقدر شرکت‌های توزیع و پخش بتوانند در انجام وظایف خود حرفه‌ای تر برخورد کنند، نقش آن‌ها در چرخه اقتصاد پررنگ‌تر خواهد بود. شرکت سرکان پخش ایرانیان مسیری را طی می‌کند که به عنوان یکی از اعضا زنجیره تامین سهم بسیار مهمی در عرصه تولید و تجارت و بازرگانی قطعات خودرو داشته باشد.

کمک به بازاریابی شرکت تامین کننده قطعات خودرو

این کمک می‌تواند شامل خدماتی از قبیل اطلاع رسانی قیمت رقبا، تحلیل برنامه‌های تبلیغاتی و پروموشن‌های رقبا، محصولات جدید و… رقبا که در بازار ارائه می‌نمایند باشد. همچنین حضور مستمر و فعال در بازارهایی که مورد نظر شرکت تامین کننده است. این امر موجب بالا رفتن سطح کیفی محصولات و خدمات شرکت‌ها نیز می‌گردد. از طرفی رضایت‌مندی مشتریان را به طور مداوم افزایش می‌دهد.

ارتباط با بخش تحقیق و توسعه بازار تامین کننده

این مورد می‌تواند شامل اقدام‌هایی نظیر کمک به برآورد توان بازار محصولات مورد نظر تامین کننده، کمک به طراحی و توسعه محصولات جدیدی که مورد نیاز بازار است، کمک در ارزیابی از جایگاه تامین کننده و… باشد. این موضوع در صنعت قطعات خودرو به کمک اتوسرویس‌ها و فروشگاه‌های لوازم یدکی میسر می‌شود.

شرکت توزیع

توزیع و پخش مویرگی کالاهای تند مصرف

پخش مویرگی فقط برای محصولات بهداشتی و دارویی نیست. امروزه گستره‌ی استفاده از توزیع و پخش مویرگی خیلی بیشتر است و از آن برای پخش محصولات، لوازم خانگی و… نیز استفاده می‌توان استفاده کرد. با مدیریت و برنامه‌ریزی می‌توان استفاده‌های بیشتری از پخش مویرگی کرد و از مزایای آن استفاده نمود.

یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های شرکت توزیع و پخش خوب، توزیع و پخش کالاهای ضروری و مهم و یا به عبارتی تند مصرف است. اهمیت کالاهای زود مصرف خیلی بالا است و به همین خاطر توزیع سریع و مناسب آن ارزشمند است و برای شرکت تولید کننده اهمیت دارد. در صنعت قطعات خودرو نیز بر خلاف تصورات، چنین کالاها و قطعاتی وجود دارد. فیلترهای روغن، فیلتر هوا و فیلتر کابین را می‌توان در دسته محصولات fmcg قطعات خودرو تعریف کرد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص پخش مویرگی اینجا کلیک کنید.

گزارش بازخورد از خدمات و محصولات

در خیلی از موارد ارتباط شرکت‌های توزیع و گخش با تامین کننده‌ها در اثر چالش‌های موجود در محصولات قطع می‌گردد بدون اینکه قبلا اطلاعی از وجود چنین مشکلاتی به تامین کننده برسد. بدیهی است هر چقدر شرکت پخش در ارائه بازخورد از مسائل و مشکلات موجود در محصولات به تولید مننده کوشا باشد طبیعتا در بهبود کیفیت و ارتباط بین شرکت‌ها موثرتر خواهد بود.

رعایت اصول سیاست‌ها و اهداف

مهم است که تامین کننده از رعایت سیاست‌ها و اهداف و همچنین استانداردهای کاری خود از طرف شرکت پخش مطمئن باشد.

مطالعه بیشتر: اهمیت شرکت پخش قطعات خودرو در بازار

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    سبد خرید